Klaipėda vilioja pigiais anglų kalbos kursais

Klaipėda vilioja pigiais anglų kalbos kursais

Pigūs anglų kalbos kursai Klaipėdoje nėra staigmena

Klaipėda yra užsirekomendavusi kaip labiausiai pritinginčių mokytis anglų kalbą miestas, todėl tokių paslaugų konkurencija ir mažos kainos ypač aktualios.

Kai aš buvau dar pacukas ir mamos pienas nuo lūpų dar nebuvo nudžiuvęs, lankiau vidurinę mokyklą laikais, kai anglų kalba nebuvo pati pirmoji kalba pasaulyje. Arba, ji tokia nebuvo tik man, nes pirmoji užsienio kalbų programa mano ir daugelio Lietuvos vidurinių mokyklų buvo rusų. Tuo metu Lietuva priklausė Rusijos sąjungai, todėl pirmojo komiteto sprendimai buvo svarbesni už lietuvių kalbos mokymą.

Bet šis straipsnis ne apie represiją, aneksiją ar okupavimą, todėl noriu papasakoti, kokią pamoką man davė gyvenimas ir jei tektų antrą kartą kartoti gyvenimo kelią, pakeisčiau tik šią atkarpą.

Besimokydamas aukščiau minėtoje vidurinėje mokykloje, anglų kalbos nesimokiau. Negaliu pasakyti, kad visiškai nesimokiau, bet, kad buvau ant jos padėjęs, tai tikrai faktas ir prisipažįstu, buvau visiškai jai apatiškas, jei ne alergiškas 🙂

Toks mano požiūris į anglų kalbą, kai sakydavau, jog jos man nereikės nė karto, atsirūgo ir man smogė dvigubu smūgiu bei privertė susimąstyti. O buvo taip: …

Po to, kai Lietuva išsikovojo ir paskelbė apie savo nepriklausomybę, verslininkams atsivėrė didelės galimybės imtis bet kokio verslo, nes lietuviams atsivėrė Europos šalių sienos per kurias buvo leidžiama vykti beviziu režimu. Vienu iš tokių lietuvių tapau ir aš, pradėjau važinėti į Angliją. Bet susidūriau su didele problema kai subrendo plėsti verslą, tai anglų kalbos barjeru.

Pradėjau sukti galvą, kur galėčiau atrasti kursus ir pasimokyti anglų kalbos. Anglų kalbos kursai Klaipėdoje nebuvo pasislėpę ir ilgai ieškoti neteko. Perverčiau kelis laikraščius, užklausiau kelių draugų ir štai, mano lūkesčiai bei noras buvo išgirsti. Suradau nedidelę įmonę, kuri teikia anglų kalbos kursus Klaipėdoje ir iškart sutariau ir kainą.

Pradžioje maniau, kad man bus reikalingi anglų kalbos kursai pradedantiesiems, todėl ruošiausi iš naujo mokytis abėcėlę bei pagrindinius žodžius, bet mano nustebimui, po to, kai atlikau man duotą testą kalbos lygiui nustatyti man buvo pasakyta, kad abėcėlės nebesimokysiu, nes mano lygis yra pažengęs, Elementary, jei gerai pamenu tą lygį, tai kursus pradėjau su dar didesniu užsidegimu.

Kursai vyko tik anglų kalba, todėl į kiekvienus juos ėjau su dideliu užsidegimu. Pradžioje, kol neįsibėgėjau ar neatstačiau kalbos žinias, kurias gavau ankščiau, buvo sunkėliau, bet po to viskas vyko kaip iš pypkės. O ir dėstytoja buvo labai maloni bei paslaugi. Gal dėl to taip įsisavinau viską ką gavau visų kursų metu, o dar viena staigmenėlė manęs laukė ir paskutinę anglų kalbos kursų pamoką, kai atlikus dar vieną testą paaiškėjo, kad žengiau dar vienu lygiu į priekį.

Paskutinio žodžio metu, anglų kalbos dėstytoja man patarė, kad nenuleisčiau rankų su anglų kalbos kursais ir žinių tobulinimu, nes ir vėl viską pamiršiu. Išklausęs patarimų, įteikiau jai prezentą ir atsisveikinęs bei palinkėjęs gerų moksleivių, pagriebęs duotą pažymėjimą išskubėjau namo.