Didysis Benas kviečia į Angliją

Didysis Benas kviečia į Angliją

Pigiai skrendame į Angliją pailsėti ar grožybių pažiūrėti?

Gyvenime egzistuoja keletas elementarių tiesų – pavasarį pražysta gėlės, žiemą laukus sniegas paslepia, o į Angliją bet kuriuo metų laiku reikia skirsti tik su pigiu lėktuvo bilietu.

Galime džiaugtis, kad iš bet kurio Lietuvos oro uosto kyla pigių skrydžių lėktuvai, kurie nebrangiai skraidina tautiečius į šią pakankamai didelę Europos šalį. Vieni vyksta mokytis, kiti dirbti bei užsidirbti, treti laimės ieškoti, o dar vieni nusprendžia, kad šis kraštai puikiai tinka ir atostogoms praleisti arba tiesiog susipažinti su nauja šalimi į kurią keliones siūlo aviabilietai.

Atostogos pramoninėje Anglijoje gal ir neskamba labai viliojančiai, bet šalis yra unikali, šiek tiek keista, retsykiais ekscentriška, bet tokie jau tie britai. Jei tokiais nebūtų, nebūtų išskirtiniais ir neatpažįstamais. Ironijos jie nestokoja, iš savęs pasijuokti mėgsta, arbatą geria nuo ryto iki vėlaus vakaro, dar ir turistus maloniai sutinka. Todėl, pigūs lėktuvų bilietai taip ir vilioja nuvykti, pailsėti, pasižmonėti, patirti ir sugrįžti nėra nei sudėtinga, nei be galo brangu.

Artėja atostogos? Tada keliaujame ten, kur žmonės apie orą kalbėti labai mėgsta, o pigūs skrydžiai į . Jei dar abejojate tokios kelionės prasme, tai galima pateikti bent kelis punktus, kurie nurodo kodėl iki šių dienų daugelis keliautojų žavisi šia šalimi:

• Šalyje beveik visi gyventojai kalba angliškai, tik retsykiais su jais susikalbėti dėl skirtingų akcentų būna keblu, bet visada smagu.
• Čia yra visų gerbiama ir mylima karalienė bei du jos anūkai, kurių kiekvienas žingsnis yra plačiai aptariamas, o karališkoje šeimyna ne per seniausiai ir pagausėjo.
• Anglijoje sutikti stereotipus nesunku. Žinoma, šiuolaikinis Anglijos ritmas yra gan spartus, bet vietiniai vis vien suranda laiko popiečio arbatai ar alaus pintai. Jie mėgsta kalbėti ir liežuvauti.
• Anglų mėgiamas maistas papildomos sveikatos tikrai nesuteiks, bet jis unikalus, tad paragauti jo verta. Čia galima susipažinti su indų virtuve, kuri buvo pritaikyta britų skoniui.
• James Bond, Mr. Bean ir kiti klasikiniai personažai gimė čia. Anglai nori būti klasiški, nors ne visada jiems tai pavyksta. Bet jų pastangas įvertinti galima.
• Nereikia pamiršti ir muzikos The Beatles, The Rolling Stones, The Who mokė viso pasaulio jaunimą. Jais žavimasi iki šių dienų.
• Kalbėti apie Anglijos literatūrinį paveldą per daug ir nereikia. Telieka tik paminėti kelias pavardes ir viskas aišku – William Shakespeare, Charles Dickens, JRR Tolkien, Agatha Christie. Su ši asmenų kūryba susipažinęs ne vienas pasaulio žmogus, o aplankyti jų gimtąsias vietas – maloni patirtis.

Mes neretai angliją nuspalviname viena spalva. Mums atrodo, kad čia visada lyja, žmonės sunkiai lenkia nugaras. Realybė yra šiek tiek kitokia. Šalis turi kuo didžiuotis, jie moka dalintis savo patirtimi bei palikimu. Apsilankykime ten, nusivylę neliksime. Tik nepamirškite pasinaudoti paslauga, kurią siūlo pigūs skrydžiai į Angliją. Kur pigūs bilietai srūva lyg srauni upė, o kainos keičiasi lyg oras, kaip pačioje Anglijoje.