Anglų kursai būtinybė ar mada

Anglų kursai būtinybė ar mada

Kaip pasakytumėte Jūs, anglų kalbos kursai Klaipėdoje mada ar būtinybė?

Taigi, pradedant šią temą, pirma reikėtų išsiaiškinti, kodėl anglų kalba tokia populiari visame pasaulyje. Bet greičiausiai, kad tai padaryti bus labai sunku, nes reikėtų atlikti apklausą, analizuoti gautus rezultatus ir taip toliau. Todėl bandykime apsistoti ties Klaipėda ir išsiaiškinti, kodėl uostamiesčio gyventojai renkasi būtent anglų kalbą.

Kaip žinia, Lietuva gali didžiuotis tuo, kad yra priskirta prie jūrinių valstybių ir turi labai didelį uosta, kuris yra konkurencingas su visomis Baltijos šalimis. Uoste yra įsikūrusių labai daug įmonių ir įmonėlių, kurios aptarnauja uosto direkciją ir vykdo jos priimtus sprendimus. Pradedant nuo uosto rekonkstrukcinių iki renovacinių darbų. O agentavimo įmonės aptarnauja visus įplaukusius laivus į Klaipėdos uostą. Todėl, kai kurie darbai ir jų atlikimo kokybė uoste priklauso ir tam tikrų darbinių įgūdžių. Į kuriuos įeina ir anglų kalbos mokėjimas, nes daugelio šalių laivų kapitonai be savo gimtosios kalbos moka ir tarptautinę, vieną iš populiariausių, anglų kalbą.

Tam, kad darbai vyktų sklandžiai, darbiniai įgūdžiai nuolat kiltų. Kaskart įmonės rengia savo darbuotojų mokymus, juos siunčia į įvairiausius seminarus ar užsako vienos ar kitos būtinos užsienio kalbos kursus. Šiuo atveju, reikėtų sutikti su tuo, kad pati būtiniausia kalba uostamiestyje yra ne tik rusų, bet ir anglų kalba. Todėl pasirūpinti anglų kalbos kursais tiems, kurie ją moka ne labai stipriai ar valdydami ją jaučiasi nepilnai stiprūs, verta užsirašyti į kursus.

Anglų kalbos kursai nėra labai brangūs ir didėjant konkurencijai, kursų kainos krenta ne dienom, bet valandom ir pajuokaujant galima tokį reiškinį prilyginti mobilaus ryšio operatorių kainoms, kai pokalbiai nemokami, telefonas perkamas už 1 litą, bet kas mėnesį tenka susimokėti apie 100 litų 🙂

Sunku pasakyti, iš kur gauna resursų kursus organizuojančios įmonės, bet, kad jų kainos nėra sveikos, tai faktas. Pavyzdžiui, anglų kalbos kursai kainuoja vos 5 litai už 1 ak. val. todėl kyla įtarimų, ar ta mokymo įstaiga nesukčiauja, nes netikiu, kad patalpos, kuriose vyksta pamokos yra nemokamos ir už jas nereikia mokėti. Taigi, prieš pasirenkant anglų kursus, verta išsiaiškinti ir jų teikiamų paslaugų kokybę. Vienintelė geroji dalis iš to pigumo yra testas lygiui nustatyti, kad žinotumėte, kai kreipsitės į kitą mokymo įstaigą dėl anglų kalbos, ką pasakyti apie savo anglų kalbos žinias.

Pradedantieji taip pat gali startuoti kursuose su gan gerais kursų kainų pasiūlymais, todėl galima daryti išvadą, kad kalbos kursai Klaipėdoje yra ne tiek mada, kiek naudinga ir kokybiška investicija į savo kaip žmogaus ar darbuotojo įgūdžių stiprinimą bei didinimą.

Straipsnis parašytas: 2015-08-25